Aplikacje dedykowane

Aplikacje dedykowane, zwane również aplikacjami internetowymi to program dostępny z poziomu przeglądarki internetowej. Od aplikacji mobilnej i desktopowej różni się przede wszystkim tym, że nie trzeba jej instalować na telefonie czy komputerze użytkownika. 

Serwis lub strona mają najczęściej charakter informacyjny lub reprezentacyjny np. jako wizytówka firmy. Stanowi nośnik treści tekstowych, graficznych lub filmowych, które można skonsumować.

Aplikacja webowa ma natomiast charakter interaktywny. To narzędzie dostępne online za pośrednictwem przeglądarki internetowej i realizujące zdefiniowane zadania. Gdy użytkownik podejmuje określone działanie, aplikacja łączy się z serwerem i dostarcza użytkownikowi odpowiedzi w formie określonego komunikatu lub czynności. Oczywiście aplikacja webowa dostępna jest pod konkretną domeną i działa w ramach strony internetowej. Ale adres i witryna są tylko infrastrukturą dla interaktywnego systemu, który w takim przypadku stanowi istotę rzeczy.

Powyższe rozróżnienie najprościej wyjaśnić za pomocą przykładu. Jeśli na stronie internetowej przewoźnika autobusowego dostępny jest wyłącznie rozkład jazdy i dane teleadresowe firmy, to jest to strona internetowa. Jeśli na stronie dostępne jest narzędzie do wyszukiwania kursów autobusowych, rezerwacji, zakupu biletów, mamy do czynienia z aplikacją webową. 

Tworzymy aplikacje w postaci sklepów internetowych, rozbudowanych kalendarzy, grafików czy systemów rezerwacyjnych. Integrujemy nasze aplikacje z każdym innym systemem, który swoim kodem nam to umożliwia. Sklepy internetowe łączymy z płatnościami internetowymi, systemami magazynowymi, firmami  kurierskimi. Zrealizujemy każdy projekt, nie ma w naszym słowniku słowa "nie da się".

Przyjdź, zadzwoń, napisz do nas. Chętnie przeanalizujemy każdy projekt i zaproponujemy optymalne rozwiązanie. 

Zapraszamy!